Бібліотека

Бібліотека – море книг,
Бібліотека – храм науки.
Переступайте наш поріг,
Беріть скарби нетлінні в руки!
Петро Гоць

Яценко Тамара Миколаївна

Бібліотекар першої категорії.

Стаж на посаді бібліотекаря 13років.

Курсова підготовка 2012р.Державна академія керівних кадрів культури і мистецтва м.Вінниця, (курси підвищення кваліфікації шкільних бібліотекарів)

2015р.Вінницький обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників.

         

Завдання бібліотеки

Сприяти розвитку навчально-виховного процесу.

Виховувати в користувачів інформаційну культуру, культуру читання Формувати вміння користуватись бібліотекою,її послугами, а також книгою,довідковим апаратом,шанобливе ставлення до книги як до головного джерела знань.

Розвивати  творчу думку, пізнавальні здібності, й інтереси користувачів, сприяти успішному засвоєнню ними навчальних програм.

 

Напрямки роботи бібліотеки

  • виховання шанобливого ставлення до бібліотек як осередків етичної, естетичної, інтелектуальної культури людства;
  • забезпечення підручниками із загальноосвітніх предметів, спеціальних та профільних  дисциплін;
  • сприяння кращому засвоєнню здобувачами освіти системи знань через інноваційні форми і методи бібліотечної роботи;
  • виховання гармонійно розвинутих громадян незалежної України, гідних спадкоємців найкращих надбань національної культури;
  • задоволення потреб у художній, довідковій, науково-популярній, методичній літературі;
  • вивчення та розвиток читацьких інтересів.

Бібліотека  сприяє всебічному підвищенню інженерно-педагогічної майстерності викладачів, майстрів виробничого навчання, вихователів шляхом популяризації педагогічної літератури і надання інформації про неї.

Бібліотека знаходиться в гуртожитку ліцею що дає змогу займатися самоосвітою в читальній залі бібліотеки здобувачам освіти  , які проживають в ньому. Приміщення бібліотеки складається з абонементу , читальної зали, та двох книгосховищ.  В одній половині книгосховища розташована художня література, в іншій – галузева література відповідно до класифікації бібліотечних фондів. Тут же знаходиться й куточок для вчителів, де кожен має змогу попрацювати з галузевою та методичною літературою. Друга кімната – це книгосховище підручників, до яких немає відкритого доступу. Підручники розміщенні на стелажах за предметами. Третя кімната – це читальний зал.

Для учнів  як категорії  споживачів інформації , розроблено тематику  бібліотечно-бібліографічних  бесід, які допоможуть їм розібратися  в морі книг, а також створено ” Куточок читача», де розміщено  пам’ятки :» Як вибрати  книгу для читання», «Як працювати з підручником», «Як читати газету», «Як працювати з довідковою літературою», «Як написати реферат», а також витяг з «Правил користування бібліотекою»

У бібліотеці постійно діє й систематично оновлюється : книжкова виставка «Вам майбутні фахівці» на якій представлена література про спеціальності які пропонує ліцей.

 

Тематичні папки

« Духовна краса людини»

 «Герої  сьогодення»

«Чорнобильська трагедія»

 «За здоровий спосіб життя».

«Все про шкідливі звички».

 « Голодомор 33».

 «Звичаї та традиції українського народу».

«Національні символи України».

« Толерантність»

« СНІД. Венеричні захворювання»

« Правове виховання»

«Величні думки великих людей»

«Мова душа народу»

«Про нас пишуть».

У вільному доступі для всіх користувачів бібліотеки знаходяться підшивки газет та журналів

Інформаційний куточок  «Україні є що берегти, Україну є кому оберігати».

Тут зібрано інформаційні документи про випускників ліцею, які  несуть службу на сході України. З метою вшанування пам’яті Небесної Сотні та виховання здобувачів освіти  у національно-патріотичному дусі був проведений бібліотечний урок-мужності «Героям слава – вписано в серцях», «За Україну – за її волю»

 

Літературний журнал

І в смерті обернувся до життя!”

Не стоїть осторонь бібліотека і під час  проведення  предметних тижнів,презентацій професій, Підбираю матеріали до стінних газет ,готую списки літератури, оформляю книжкові виставки, перегляди  літератури, тематичні папки з підбірками  цікавих матеріалів.  Бібліотека – активний учасник  всіх заходів, конкурсів , які проходять в ліцеї .Це  практичні семінари , підготовка нестандартних , інтегрованих уроків, до яких  завжди  підбираю літературу, готую тематичні полички.,книжкові виставки.

 

Пам’ять про голодні роки (вечір – реквієм)